PGE Giganty Mocy znalazły się w gronie 10 nagrodzonych produktów turystycznych, które wyróżniono Certyfikatem POT. Regionalne Organizacje Turystyczne z całej Polski nominowały 46 produktów turystycznych z całego kraju oraz 9 kandydatów do Złotego Certyfikatu.

Bełchatowskie Giganty Mocy zostały również docenione przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju, który w ramach ogólnopolskiego konkursu „Polska Pięknieje - 7 cudów Funduszy Europejskich” przyznał wystawie tytuł miejsca najbardziej przyjaznego rodzinie w 2015 roku.

Konkurs „Polska Pięknieje” odbył się po raz ósmy. W ramach akcji rokrocznie wybierane są najlepsze przedsięwzięcia dotyczące turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej, rozwiązań cyfrowych, kultury i sztuki oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Ekspozycja PGE Giganty Mocy to pierwsza w Polsce interaktywna wystawa prezentująca proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. PGE Giganty Mocy to także centrum edukacji nieformalnej, dedykowanej wychowankom przedszkoli, uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz rodzinom z dziećmi. Ideą ekspozycji jest ukazanie poprzez zabawę naukowego, przyrodniczego i technicznego aspektu powstawania i wydobywania węgla brunatnego oraz przetwarzania go w energię elektryczną. Organizatorem ekspozycji PGE Giganty Mocy jest Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, natomiast sponsorem tytularnym obiektu jest jedna z kluczowych spółek Grupy PGE, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA.

{{widget type="content/img" src="visuals/giganty1_v2.jpg"}}

{{widget type="content/img" src="visuals/giganty2_v2.jpg"}}

Grupa PGE jest ważnym partnerem dla lokalnych społeczności w miejscowościach, w których prowadzi działalność biznesową. Taka współpraca oraz podejmowanie działań edukacyjnych zostały wskazane w strategii biznesowej Grupy PGE na lata 2014 – 2020 jako istotne kierunki odpowiedzialności społecznej naszej firmy.

gkpge_csr_site