„Las pełen energii” to autorska akcja ekologiczna PGE Dystrybucja, realizowana we współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych. Celem projektu jest budowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, szczególnie wśród społeczności lokalnych na terenie działania spółki. W akcji biorą udział uczniowie, którzy w ramach nauki szkolnej prowadzą również własne projekty ekologiczne. W ten sposób wspólnie z Grupą Kapitałową PGE przyczyniają się do zapewnienia zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego.

W tegorocznej akcji na terenie województwa łódzkiego przybyło 42 tysiące młodych drzewek, głównie sosen. Obecna edycja zainicjowana została 31 marca pod Radomskiem , gdzie energetycy wraz z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku posadzili 12 tysięcy sosen i brzóz. Akcję kontynuowano od 9 do 15 kwietnia sadząc drzewa pod Tomaszowem, Wieluniem, Radomskiem, Ujazdem oraz w okolicy Zduńskiej Woli. Obecnie drzewa sadzone są jeszcze w czterech oddziałach PGE Dystrybucja – w Zamościu, Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku.

Najwięcej drzew, bo aż 22 tysiące, zasadzono w tym roku w powiecie radomszczańskim, gdzie zaangażowała się nie tylko młodzież z tamtejszych szkół średnich, ale również piotrkowscy gimnazjaliści. Z kolei pod Ujazdem w prace leśne licealistów z XXXIII LO w Łodzi włączyli się z ogromnym entuzjazmem harcerze Hufca ZHP Łódź-Widzew.

- Uważam, że jest to akcja na szóstkę. Młodzież spragniona jest kontaktu z przyrodą, co można było zobaczyć w lesie. Nie trzeba było nikogo zachęcać do pracy – chwytali sadzonki i pracowali. Takiej lekcji przyrody w terenie nie zastąpi nic. - podsumowała wspólne działania Monika Kiedrowska, nauczycielka I LO w Zduńskiej Woli.

Dodatkowo, 22 kwietnia w Punkcie Obsługi Klienta Dystrybucyjnego w Łodzi, rozdawano sadzonki sosny oraz pamiątkowe znaczki tegorocznej edycji akcji. Tym akcentem pracownicy zakończyli dwutygodniową akcję sadzenia drzew, a klienci mieli okazję czynnie włączyć się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Łodzianie potwierdzili chęć zasadzenia swojej sosny we własnym ogrodzie.

Projekt zakłada  współpracę i budowanie relacji z lokalną społecznością poprzez zaangażowanie szkół oraz władz lokalnych. Jednocześnie akcja jest potwierdzeniem aktywnej postawy PGE wobec ochrony środowiska i dążenia do rewitalizacji terenów, na których prowadzona jest działalność grupy.

{{widget type="content/img" src="visuals/csr/las2a2.jpg"}} {{widget type="content/img" src="visuals/csr/sosna3.jpg"}}