Ośrodek narciarski na Górze Kamieńsk dysponuje trzema trasami narciarskimi, z czego najdłuższa ma 760 metrów. Cały stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżany oraz ratrakowany, a u jego podnóża do dyspozycji gości pozostaje pełne zaplecze gastronomiczne i sanitarne oraz parking dla 500 samochodów.

Narciarze i snowboardziści, którzy przyjeżdżają na Górę Kamieńsk z różnych rejonów kraju, warunki na kamieńskim stoku oceniają na bardzo dobre. Często traktują to miejsce jako rozgrzewkę przed wyjazdem w Tarty lub po prostu alternatywę dla zatłoczonych górskich kurortów. 

Góra Kamieńsk to najwyższe wzniesienie w środkowej Polsce – 395 m n.p.m. Została usypana z 1,4 mld m3 nadkładu (piaski, żwiry, iły i ich mieszaniny oraz glina) zebranego z odkrywki w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – jednej z kluczowych spółek Grupy PGE.

Stworzenie turystycznej i sportowej atrakcji z usypanego wzniesienia wymagało wiele pracy – poczynając od odpowiedniego ukształtowania terenu, budowy systemu odwodnienia, dróg, posadzenia dziesiątek tysięcy roślin, na budowie infrastruktury sportowej kończąc.

Dzisiaj kompleks rekreacyjno-sportowy na Górze Kamieńsk jest jedną z największych całorocznych atrakcji turystycznych regionu. Zalesiona góra przyciąga bowiem nie tylko entuzjastów sportów zimowych, ale także amatorów letniej rekreacji.

To z myślą o nich Kopalnia Bełchatów, w porozumieniu z Dyrekcją Lasów Państwowych, przygotowała na Górze Kamieńsk ponad 40 kilometrów ścieżek rowerowych, przy których znajdują się specjalne punkty edukacyjne. Miłośnicy jazdy ekstremalnej na rowerach mogą korzystać z tras zjazdowych po zboczach zwałowiska. Można także wybrać się na wycieczkę rowerową wokół góry. Latem ogromną popularnością cieszy się także 620-metrowy grawitacyjny tor saneczkowy (35 pojazdów na torach).

,

W 2007 r. z inicjatywy PGE Polskiej Grupy Energetycznej na Górze Kamieńsk wybudowana została farma wiatrowa. Park Wiatrowy Kamieńsk składa się z 15 turbin o mocy 2 MW każda. Elektrownia produkuje energię dla około 6 tys. gospodarstw.

Góra Kamieńsk jest przykładem sukcesu w rekultywacji terenów pogórniczych. Dzisiaj służy ona lokalnym społecznościom oraz wszystkim, którzy odwiedzają te tereny. Pokazuje także, jak ważna jest społeczna odpowiedzialność biznesu, której zasadami kierują się spółki należące do Grupy Kapitałowej PGE.

gkpge_csr_site