Pani Dominika, mama Jakuba, napisała w liście do Elektrowni Bełchatów, że  syn interesuje się energią elektryczną i sposobem funkcjonowania różnego typu elektrowni, w związku z tym bardzo chciałaby mu pokazać jak najwięcej, dopóki jest jeszcze w pełni sprawny. 

Marzenie Jakuba spełniło się i 12 kwietnia chłopiec zwiedził Elektrownię Bełchatów. - Przyjeżdżając tutaj wiedziałem, że jest to największa elektrownia w Europie - opowiada 9-letni Jakub. - Tutaj dowiedziałem się jeszcze więcej. Potrafię już odróżnić komin od chłodni kominowej. - komin jest wąski i bardzo wysoki, a chłodnia jest szeroka, z dużych kominów, a z chłodni tylko para wodna. Jakubowi podobała się cała elektrownia, ale najbardziej zaskoczył go rozmiar generatora nowego bloku. - Nie wiedziałem, że jest aż tak duży. Poza tym dokładnie w ten sposób wyobrażałem sobie produkcję prądu - powiedział po wizycie w Elektrowni Jakub.

Elektrownia Bełchatów wchodzi w skład Grupy PGE, która od lat prowadzi działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży, m.in. w zakresie bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej oraz procesu powstawania energii elektrycznej.

Tym bardziej cieszy to, że udało się spełnić marzenie Jakuba. 

{{widget type="content/img" src="visuals/csr/ELB3.jpg"}}

gkpge_csr_site