Program stażowy „Energia dla przyszłości”

PGE Polska Grupa Energetyczna wspólnie z PKN Orlen, PGNiG oraz Ministerstwem Energii już po raz trzeci zapraszają do udziału w innowacyjnym programie „Energia dla przyszłości”. Ten staż jest dla Ciebie, jeśli chcesz poznać tajniki pracy w Grupie PGE, jednego z najlepszych pracodawców w Polsce oraz jesteś studentem ostatnich semestrów studiów magisterskich lub absolwentem jednej z następujących uczelni technicznych – Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Politechniki Lubelskiej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Jeśli spełniasz powyższe warunki, możesz starać się o roczny, płatny staż w Ministerstwie Energii oraz trzech największych na polskim rynku firmach energetycznych, w tym w Grupie PGE.

Terminy oraz wymagania wobec kandydatów na staż

Pamiętaj, ze czas na zgłoszenie na staż masz tylko do 28 maja br. Podczas rekrutacji trzeba będzie zmierzyć się z testami wiedzy o rynku energetycznym, a następnym etapem będą indywidualne rozmowy kwalifikacyjne. Dodatkowe punkty przyznajemy za działalność w kołach naukowych, własne publikacje, znajomość języków obcych, wcześniejszą praktykę lub staż w instytucjach związanych z sektorem energii. Po zakończeniu rekrutacji, 30 najlepszych kandydatów trafi pod opiekę ekspertów z sektora energetycznego. To pod ich okiem stażyści będą stawiać pierwsze kroki w branży energetycznej i lepiej ją poznawać. Rotacyjne, płatne staże rozpoczną się 1 października 2018 i potrwają rok.

Co zapewniamy na stażu w Grupie PGE

Dla stażystów zostaną przygotowane rozbudowane i bardzo wymagające programy stażowe, zaprojektowane tak, aby młodzi energetycy jak najlepiej poznali specyfikę branży energetycznej oraz mieli możliwość uczestniczenia w najciekawszych projektach realizowanych w ramach Grupy PGE. Korzyści będą jednak dwustronne. W GK PGE wiemy, jak ważne jest zdobywanie doświadczenia zawodowego przez młodych ludzi i dawanie im szansy na rozwój.

Nasi stażyści wspominają poprzednie edycje stażu w Grupie PGE

Pierwsza i druga edycja programu stażowego w Grupie PGE cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Jej uczestnicy są jednocześnie najważniejszymi i najlepszymi ambasadorami programu. Część absolwentów poprzednich edycji programu dołączyła już do grona pracowników Grupy PGE i dzisiaj wspiera swoich kolegów w realizacji staży.

- „Za niezwykle cenne uważam spotkania organizowane w trakcie stażu rotacyjnego w centrali PGE SA, podczas których miałem okazję zapoznać się z podstawami finansów, dzięki uprzejmości pracowników Departamentu Kontrolingu. Możliwość połączenia wiedzy technicznej wraz z aspektami ekonomicznymi jest bardzo cennym elementem stażu. Dzięki wyjazdom studyjnym organizowanym przez spółki m. in. do Podziemnego Magazynu Gazu w Wierzchowicach, rafinerii w Płocku czy Krajowej Dyspozycji Mocy w Konstancinie-Jeziornie mogłem spojrzeć szerzej na sektor energetyczny i poznać strategiczne dla naszego kraju obiekty infrastruktury energetycznej”. – podkreśla Tomasz Jerominek, finalista I edycji programu, który odbywał staż w Elektrowni Bełchatów, a obecnie pracuje w PGE SA.

- „Staż jest super z tego względu, że daje możliwość zobaczenia branży energetycznej od strony tych największych graczy na polskim rynku. Tych, którzy się najbardziej liczą w branży energetycznej i którzy dają największe możliwości rozwoju zarówno osobistego, jak i zawodowego. Podoba mi się to, że wszyscy mają do nas poważne podejście, jak do normalnych pracowników, a nie osób typu „skseruj to, podaj to, nie ruszaj tego, bo popsujesz”.– dodaje Rafał Kaczmarski, uczestnik II edycji programu, który swój staż odbywał w rzeszowskim oddziale PGE Dystrybucja.

Cieszymy się, że sukces pierwszych edycji programu pokazał, że GK PGE jest atrakcyjnym pracodawcą dla studentów i absolwentów, a start kolejnej edycji umocnił przekonanie, że jesteśmy współautorem jedynego i niepowtarzalnego na rynku programu stażowego skierowanego do „młodych energetyków”.

Znasz studentów, którzy byliby zainteresowani udziałem w programie stażowym „Energia dla przyszłości”? Koniecznie daj im znać!

Niezbędne informacje o tegorocznym stażu odnajdziesz na naszej stronie www w zakładce: kariera TUTAJ

gkpge_csr_site