{{widget type="content/img" src="visuals/vvvv.jpg"}}

W każdym z siedmiu odcinków cyklu, emitowanego w TVN Leszek Talko, dziennikarz, pisarz i miłośnik podróży, wraz ze swoimi dziećmi odwiedzał atrakcje turystyczne, które znajdują się na terenach aktywności biznesowej PGE.

Zwiedził między innymi kompleks Wawrzkowizna koło Bełchatowa, oferujący m.in. 100 ha jezior i lasów oraz ośrodek wypoczynkowy z plażą. Jeziora, którymi dziś mogą cieszyć się turyści powstały dzięki odwodnieniu pobliskiej Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej PGE, stanowiąc doskonały przykład współgrania przemysłu z naturą. Z głównym bohaterem i jego dziećmi można było poznać m.in. Górę Kamieńsk, która została usypana po wykopie odkrywki Kopalni Bełchatów. 

Góra Kamieńsk oferuje niespotykane nigdzie indziej w Polsce atrakcje na zrekultywowanym terenie – np. tor saneczkowy czynny także latem i wyciąg narciarski dostępny zimą. Leszek Talko odwiedził również
ze swoimi dziećmi lasy okolic Turowa, elektrownię wodną Solina w Bieszczadach, uprawiał sport na Helu
oraz zwiedzał malowniczą Dolinę Roztocza, a także zwiedził multimedialną wystawę edukacyjną Giganty Mocy - obiekt Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

W ramach akcji przygotowano również konkurs dla internautów. Na stronie akcji Wakacje pod prąd można było wskazać miejsce, które bohaterowie cyklu odwiedzą na zakończenie wakacji. Nagrodą dla autora najciekawszego opisu był udział wraz z rodziną w nagraniu ostatniego odcinka programu oraz voucher na rodzinny weekend.

„Wakacje pod prąd” stanowią kontynuację kampanii „Robimy prąd, góry, jeziora i lasy”, która prezentuje proekologiczne działania Grupy Kapitałowej PGE. Ich kolejnym przykładem może być to, że w 2013 r. w okolicy Turowa PGE zasadziła 56 tys. drzew, a w okolicach Bełchatowa poddano odnowie biologicznej obszar 450 hektarów (4,5 km², co odpowiada powierzchni jednej dzielnicy dużego miasta). Społeczna Odpowiedzialność Biznesu jest jednym z wyznaczników przyjętej w maju 2014 roku, strategii Grupy Kapitałowej PGE.

Skróty odcinków można odnaleźć pod poniższymi adresami:

WAKACJE POD PRĄD. Jezioro Wawrzkowizna - odcinek 1

WAKACJE POD PRĄD. Góra Kamieńsk - odcinek 2

 WAKACJE POD PRĄD. Lasy okolic Turowa - odcinek 3

WAKACJE POD PRĄD. Solina - odcinek 4

WAKACJE POD PRĄD. Hel - odcinek 5

WAKACJE POD PRĄD. Żarnowiec - odcinek 6

WAKACJE POD PRĄD. Roztoczański Park Narodowy - odcinek 7

gkpge_csr_site