"Prąd mój bezpieczny przyjaciel” to program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów, pokazujący jak powstaje prąd oraz propagujący świadome korzystanie z urządzeń elektrycznych. Wieloletnia aktywność edukacyjna energetyków to kilka tysięcy młodych osób, które dowiedziały się jak powstaje prąd oraz pogłębiły swoją wiedzę z zakresu energetyki. Podczas zajęć pracownicy Oddziału Warszawa prezentują drogę, jaka przebywa prąd od wytwórcy do gniazdka, omawiają najważniejsze źródła energii, uczą zasad bezpiecznego i oszczędnego korzystania z energii elektrycznej oraz pokazują pracę energetyków. Podczas organizowanych „bezpiecznych lekcji” ogromne wrażenie na uczniach i nauczycielach wywołuje wizyta w dyspozycji ruchu oraz prezentowane schematy sieci elektroenergetycznej, którą eksploatuje Oddział Warszawa. Na zakończenie każdego spotkania organizowany jest quiz edukacyjny z nagrodami, w którym uczestniczą wszystkie dzieci.

Ponadto Oddział Warszawa organizuje konkursy plastyczne, informatyczne, literackie i fotograficzne, w których tematem przewodnim jest energia elektryczna oraz jej bezpieczne użytkowanie. Dziecięce interpretacje wielokrotnie zaskakują kreatywnością i dojrzałością twórców. Szkoły cyklicznie biorą udział w organizowanych konkursach energetycznych oraz przywożą dzieci z kolejnych klas na „bezpieczne lekcje”. Takim przykładem może być np. SP nr 7 z Legionowa oraz Szkoła Podstawowa z miejscowości Wólka Radzymińska. Kolejne placówki oświatowe z Mazowsza są na bieżąco umawiane na spotkania z energetykami.

Projekty edukacyjne realizowane przez pracowników Oddziału Warszawa wpisują się w działalność Spółki PGE Dystrybucja z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółka prowadzi akcje edukacyjne na terenie wszystkich Oddziałów. Akcje te skierowane są do różnych grup wiekowych, od przedszkolaków po gimnazjalistów i pokazują przyszłym odbiorcom, jak należy właściwie i bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej.

gkpge_csr_site