Chcemy przekazywać wiedzę o tym, jak przebiega proces wytwarzania energii elektrycznej, jaki ma to wpływ na otoczenie oraz jakie środki podejmujemy, aby go minimalizować. Dbamy także o bezpieczeństwo i niezawodność dostaw energii elektrycznej. Poprzez organizowanie dni otwartych w naszych elektrowniach nawiązujemy dialog z lokalnymi społecznościami, co jest wyrazem społecznej odpowiedzialności Grupy PGE.

Więcej na temat dnia otwartego w Elektrowni Bełchatów

Dzień otwarty to okazja do zobaczenia jak funkcjonuje Elektrownia Bełchatów. W tym roku można będzie pod opieką przewodnika zobaczyć m.in. starszą część elektrowni i zmodernizowaną nastawnię bloków 3-4, a także maszynownię bloków 1-12. Zwiedzanie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 26 sierpnia od godziny 9.00. Należy pamiętać o zabraniu dowodu osobistego.

Elektrownia Bełchatów wytwarza niemal 22% rocznej krajowej produkcji energii elektrycznej

Elektrownia Bełchatów wchodzi w skład PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, jednej z kluczowych spółek Grupy Kapitałowej PGE. Jest największą w kraju oraz Europie elektrownią opalaną węglem brunatnym, spełniającą wymagania i normy obowiązujące w Unii Europejskiej, m.in. dotyczące wpływu instalacji na środowisko.

gkpge_csr_site