Przez cztery tygodnie każdy mógł dostarczyć wyrazy bajkopisarzom Energii Słów - piosenkarce Paulinie Przybysz, raperowi MC Silkowi i pisarce Sylwii Chutnik. Wystarczyło wejść  na stronę  www.energiaslow.pl i pozwolić specjalnej aplikacji pobrać wpisy z Facebooka. W ten sposób 15938 wyrazów stało się źródłem odnawialnej energii i zasiliło trzy bajki dla najmłodszych.

Tak stworzone zabawne opowiastki to świetny sposób na edukację, która nie nudzi. Za ich sprawą, w przystępny sposób można przekazać dzieciom, jak powstaje prąd w elektrowniach wodnych, na farmach wiatrowych, czy dzięki biomasie. Zagadnienia, podane w formie mądrych bajek, na pewno zainteresują małych rozrabiaków i ukierunkują ich energię na dalszy bieg po wiedzę!
 
Wraz z rozwojem nowych technologii rola odnawialnych źródeł energii będzie coraz większa. Bardzo ważne jest więc, by dzieci rosły z wiedzą o nich. Tylko od nas, dorosłych, zależy, czy zrozumieją, jak istotną rolę w naszym życiu odgrywa zrównoważony rozwój i ochrona środowiska. Spróbujmy więc przekazywać naukowe ciekawostki w prosty i przyjemny sposób… a dzieci na pewno zaczną zadziwiać i elektryzować wiedzą!
 
Stworzone dzięki energii słów bajki są dostępne w Internecie, na stronie www.energiaslow.pl - zarówno w formie animacji online, jak i pliku PDF, który można wydrukować i czytać dziecku, np. na dobranoc. 
{{widget type="content/img" src="visuals/csr/energia_slow1.jpg"}}

gkpge_csr_site