Dodatkową atrakcją będzie też możliwość zajrzenia na największy energetyczny plac budowy w Polsce, gdzie powstają dwa bloki energetyczne nr 5 i 6 o łącznej mocy około 1800 MW. Będą one również dostosowane do produkcji ciepła.

Ponadto, zgodnie z programem wycieczek, zwiedzający zobaczą z bliska kluczowe urządzenia i instalacje energetyczne, między innymi kotły energetyczne, turbogeneratory, chłodnie kominowe czy centralną nastawnię elektrowni. Osoby niepełnoletnie mogą zwiedzić Elektrownię Opole wyłącznie w towarzystwie rodziców, bądź prawnych opiekunów.

Zorganizowane grupy młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz uczelni elektrownia zaprasza wraz z opiekunami wyznaczonymi przez placówkę edukacyjną.

Elektrownia Opole informuje, że ze względów bezpieczeństwa przyjmuje tylko formalnie zgłoszone (poprzez wyznaczoną osobę do kontaktu) grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne.

Z uwagi na duże zainteresowanie kolejną edycją Dni Otwartych organizowanych przez elektrownię, a także ograniczone możliwości przyjęcia zainteresowanych, o czasie i terminie zwiedzania decyduje kolejność zgłoszenia, które przyjmowane są w dni robocze do 12 maja 2015 roku w godzinach 8 - 14 pod nr telefonu Beata Florecka, tel.: 77 423 50 26, e-mail: beata.florecka@gkpge.pl.

Więcej informacji w sprawie organizacji wycieczek znajduje się na stronie internetowej www.elopole.pgegiek.pl.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna, w skład którego wchodzi oddział Elektrownia Opole, to jeden z koncernów należących do Polskiej Grupy Energetycznej.

{{widget type="content/img" src="visuals/csr/2015_04_21_blok5i6_budowa_6.jpg"}}

gkpge_csr_site