Wraz z inauguracją rozgrywek PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej wkraczamy w nowy etap naszych działań sponsoringowych spójnych z nową strategią Grupy PGE. Wierzę że nasza obecność w obszarze e-sportu przyczyni się do utrwalenia wizerunku PGE jako firmy stawiającej na nowoczesne rozwiązania w biznesie. Z zainteresowaniem będziemy śledzić zmagania wszystkich drużyn. Mam nadzieję, że ten rok będzie udany dla rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej i wspólnie wykorzystamy olbrzymi potencjał jaki tkwi w naszej współpracy – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Nawiązanie szeroko zakrojonej współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną pozwoli wznieść jakość produktu na jeszcze wyższy poziom, zarówno pod względem realizacji rozgrywek, jak i rozwoju ich wartości rozrywkowej – dodaje Paweł Kowalczyk, prezes zarządu Polskiej Ligi Esportowej.

W ramach PGE Dywizji Mistrzowskiej rywalizuje 8 drużyn: MAD DOG'S PACT, PGE Turów Zgorzelec, Pompa Team, Wisła All In! Games Kraków, HONORIS, Izako Boars, Illuminar Gaming oraz AVEZ Esport. W ich szeregach są zarówno weterani światowej sceny, jak i młodzi utalentowani zawodnicy. Uczestnicy rozgrywek PGE Dywizji Mistrzowskiej powalczą o pulę 100 tys. zł i puchar Polskiej Ligi Esportowej. Dodatkową wygraną jest miejsce w międzynarodowych eliminacjach do BLAST Showdown i możliwość startu w największych turniejach świata.

Beniaminkiem PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej jest drużyna PGE Turów Zgorzelec, która do rywalizacji przystępuje ze zmienionym składem. Drużyna aspiruje do zajęcia miejsca w pierwszej czwórce PGE Dywizji Mistrzowskiej. W pierwszym starciu zawodnicy ze Zgorzelca zmierzą się z triumfatorem zeszłorocznej edycji jesiennej Polskiej Ligi Esportowej - MAD DOG'S PACT.

gkpge_biuroPrasowe_site