Zdecydowaliśmy, aby zrealizować projekt w dziesięciu miastach w Polsce podczas ferii zimowych, aby w tym czasie zachęcić do aktywności sportowej i promować łyżwiarstwo amatorskie w Polsce - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Celem „Zimowego PGE Narodowego w Trasie” jest promocja zdrowia i aktywności sportowej wśród Polaków. Wśród zimowych atrakcji znajdą się „Poranki dla dzieci z PGE”, podczas których odbędą się zajęcia nauki jazdy na łyżwach dla najmłodszych. Zaplanowano również lekcje dla młodzieży. Wszystkie zajęcia będą odbywać się pod okiem profesjonalnych trenerów i w reżimie sanitarnym. Zimowy PGE Narodowy oferować będzie konkursy i zabawy. Równolegle prowadzona będzie kampania informacyjno-świadomościowa #SzczepimySię, mająca na celu promocję szczepień przeciw COVID-19.

Zimowy Narodowy od siedmiu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych zimowych atrakcji w Warszawie. W siedmiu edycjach wydarzenia odbywającego się na PGE Narodowym wzięło udział 3 miliony uczestników. W ramach ósmej edycji, Zimowy PGE Narodowy zmienia formułę i wyrusza w trasę do 10 miast w Polsce: Kielc, Gorzowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy, Torunia, Białegostoku, Szczecina, Gdańska, Lublina, Rzeszowa i Łodzi.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest jednym z największych sponsorów sportu w Polsce. Od blisko czterech lat PGE wspiera popularyzację łyżwiarstwa figurowego. Od 2018 roku wspólnie z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego realizuje program „Chodź na łyżwy”, który skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. W poprzednich latach PGE była również partnerem strefy zimowych atrakcji na PGE Narodowym pod nazwą – Zimowy Narodowy oraz objęła patronatem lekcję jazdy na łyżwach z udziałem instruktorów i animatorów „Poranki dla dzieci”. Ponadto, w  2021 roku PGE była sponsorem wydarzeń organizowanych przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego i Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

 

Harmonogram Zimowego PGE Narodowego w Trasie przedstawia się następująco:

 

● 15.01-16.01 Kielce (Lodowisko Stadion)

●  18.01-19.01 Gorzów Wielkopolski (Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne „Słowianka”)

●  22.01-23.01 Bydgoszcz (Torbyd)

●  26.01-27.01 Toruń (Mentor Sport)

●  29.01-30.01 Białystok (Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji)

●  5.02-6.02 Szczecin (Lodowisko Szczecin)

●  12.02-13.02 Gdańsk (Gdańskie Lodowisko)

●  19.02-20.02 Lublin (Lodowisko Icemania)

●  26.02-27.02 Rzeszów (Lodowisko w Millenium Hall)

●  5.03-6.03 Łódź (Lodowisko „Bombonierka” im. Marii Olszewskiej-Lelonkiewicz)

 

Szczegóły dostępne na - www.zimowynarodowy.pl

Bądź na bieżąco - www.facebook.com/zimowy.narodowy i www.instagram.com/zimowynarodowy

Zimowy PGE Narodowy w trasie
gkpge_biuroPrasowe_site