pge_legionovia_21072020.jpg

Jako minister obrony narodowej przywiązuję wielką wagę do kondycji i sportu wyczynowego żołnierzy. Wspieram i dopinguję żołnierzy sportowców, którzy są wzorem i inspiracją dla innych, szczególnie młodych pasjonatów sportu. Dlatego też z ogromną satysfakcją śledzę zaangażowanie sportowe zawodniczek LTS „Legionovia”. Mają pasję, hart ducha, ogromny zapał i wytrwałość, aby realizować sportowe marzenia. Jestem przekonany, że zespół doskonale wykorzysta wsparcie udzielone przez PGE Polską Grupę Energetyczną. To inwestycja w naszą wspólną przyszłość. Mam nadzieję, że zaowocuje ono jeszcze większymi sukcesami sportowymi - powiedział Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.

PGE jest znanym i cenionym w Polsce sponsorem sportu. Od lat współpracujemy z profesjonalnymi drużynami wielu dyscyplin sportowych. Wsparcie rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży jest dla nas coraz ważniejszym obszarem zaangażowania sponsorskiego. Zawarta dzisiaj umowa, dzięki której 150 młodych siatkarek w wieku 7-19 lat będzie rozwijać swoje umiejętności i pasje sportowe jest tego potwierdzeniem. PGE wesprze również rozwój kultury fizycznej dzieci i młodzieży Fundacji Akademii GKS Bełchatów, gdzie będzie ćwiczyć 400 podopiecznych – informuje Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

To dla nas wielki zaszczyt, że wznawiamy współpracę z PGE – powiedział Konrad Ciejka, prezes zarządu LTS Legionovia – To z logo PGE Polskiej Grupy Energetycznej na koszulkach sięgaliśmy po największe sukcesy w historii klubu i zrobimy wszystko, by tę tradycję kontynuować.

Legionowskie Towarzystwo Siatkówki „Legionovia” to akademia siatkarska, która w rankingach Ministerstwa Sportu z lat 2014-2019 została uznana za najlepszy młodzieżowy klub siatkarski. W tym okresie podopieczne Klubu wywalczyły dwanaście medali Mistrzostw Polski, w tym dziesięć najcenniejszych. Ponadto, klub jako pierwszy w Polsce sięgnął po złoto Mistrzostw Polski Juniorek pięć razy z rzędu a także jako pierwszy w jednym roku został Mistrzem Polski w trzech różnych kategoriach wiekowych.

Wychowanki i absolwentki LTS „Legionovia” stanowią dziś o sile reprezentacji Polski i najsilniejszych polskich klubów. Naukę w Legionovii pobierały m.in. Malwina Smarzek-Godek, Klaudia Alagierska, Alicja Grabka, Aleksandra Rasińska, Zuzanna Górecka i wiele innych znakomitych zawodniczek.

pge_legionovia_21072020_2.jpg

 

gkpge_biuroPrasowe_site