Upamiętnienie polskich bohaterów, jak Jan Nowak-Jeziorański, których niezłomna postawa jest fundamentem polskiej suwerenności, jest naszym obowiązkiem. Historia Polski jest ukształtowana bohaterstwem takich postaci. Dlatego jesteśmy dumni, że historia ta stała się inspiracją dla powstania filmu, a PGE Polska Grupa Energetyczna mogła być częścią tego przedsięwzięcia – mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Historia przedstawiona w filmie oparta jest na prawdziwych wydarzeniach z 1944 roku. Jest to sensacyjna historia szpiegowska, która opowiada o sekretnej i bohaterskiej misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego w trakcie II wojny światowej.

Producentami filmu są: Muzeum Powstania Warszawskiego – inicjator przedsięwzięcia oraz Scorpio Studio – współtwórca sukcesu poprzedniego hitu Władysława Pasikowskiego „Jacka Stronga”.

W filmie wystąpiła plejada gwiazd polskiej i zagranicznej sceny filmowej, m.in. odtwórca głównej roli Philippe Tłokiński („Belfer” w reżyserii Łukasza Palkowskiego) i Patrycja Volny („1983” – pierwszy polski serial Netflixa, jak również Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Bak, Rafał Królikowski, Grzegorz Małecki czy Jan Frycz.

PGE jest największą firmą w polskiej branży energetycznej. Grupa od lat wspiera projekty, mające na celu propagowanie pamięci o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski, a także angażuje się w sponsoring wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie.

gkpge_biuroPrasowe_site