Festiwal w Opolu rozpocznie się w piątek o godz. 20:15 koncertem galowym „Od Opola do Opola”, w trakcie którego zostaną zaprezentowane najważniejsze wydarzenia muzyczne, wśród których znalazły się koncerty telewizyjne oraz jubileusze obecności na scenie.

Następnie, o godz. 22:30 rozpocznie się koncert „Debiuty”, podczas którego widzowie usłyszą utwory młodych wokalistów, którzy po raz pierwszy wystąpią na opolskiej scenie. Koncert ten wszedł już na stałe do repertuaru opolskiego festiwalu. Podczas koncertu wystąpi m.in. Aleksandra Nykiel – laureat „Szansy na Sukces. Opole 2019”, jak również gościnnie zaśpiewa AniKa Dąbrowska, zwyciężczyni The Voice Kids 2.

Drugi dzień festiwalu rozpocznie się o godz. 20:15 koncertem „Premiery”. Jest to już tradycja, że w trakcie Festiwalu w Opolu artyści walczą o miano najlepszej premiery roku. W tym roku do rywalizacji na scenie staną Olga Bończyk, Ania Karwan, Patryk Kumór, Monika Kuszyńska, Maciej Miecznikowski&Leszcze, Marcin Sójka, Izabela Trojanowska, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz 4Dreamers.

Sobotni wieczór w amfiteatrze opolskim zamknie koncert piosenki literackiej i kabaretowej „Walizki moje pełne snów…” czyli podróż poety. Tematem przewodnim koncertu będzie podróż, rozumiana jako siła napędowa, własny rozwój i spełnianie marzeń.

Przedostatni dzień festiwalu rozpocznie o godz. 20:15 koncert „NIE PYTAJ O POLSKĘ #30LATWOLNOŚCI”, w trakcie którego będzie można usłyszeć największe przeboje ostatniego trzydziestolecia, zaśpiewane przez artystów urodzonych po 1989 roku oraz uznane gwiazdy polskiej piosenki. Na scenie zagoszczą: Ewelina Lisowska, Margaret, Igor Herbut, Natalia Nykiel, Kamil Bednarek, Sarsa, Michał Szpak, Daria Zawiałow, Dawid Kwiatkowski, De Mono, Golden Life, Maryla Rodowicz, Reni Jusis, Stachursky, Kombii, Katarzyna Cerekwicka, Feel, Lemon, Ania Dąbrowska, Paweł Kukiz, Krzysztof Cugowski, Sydney Polak, Ryszard Rynkowski, Piotr Rubik, Big Day, Łzy, Ich Troje, Marcin Rozynek. Za oprawę muzyczną w nowoczesnym wydaniu odpowiadać będzie producent muzyczny - Gromee.

Po raz ostatni w ramach 56.KFPP dźwięki muzyki rozbrzmią w opolskim amfiteatrze w poniedziałek, 17 czerwca. Na scenie alternatywnej zaprezentowane zostaną utwory polskiego bigbitu w aranżacji takich artystów jak, m.in.The Dumplings, Rebeka, Barbara Wrońska, Miuosh, czy Lao Che. Z okazji 40-lecia swojej działalności artystycznej przed opolską publicznością wystąpi także Tomek Lipiński.

Wszyscy wykonawcy w opolskim amfiteatrze zaśpiewają w towarzystwie Orkiestry Grzegorza Urbana oraz Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie.

Sponsorem głównym 56. KFPP w Opolu jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

gkpge_biuroPrasowe_site