PGE od lat jest znanym i cenionym sponsorem sportu. Wspierane przez nas kluby i zawodnicy zdobywają najcenniejsze sportowe tytuły. Ważnym elementem jest dla nas także wsparcie sportu dzieci i młodzieży. W ten sposób łączymy strategię sponsoringu sportu z działalnością na rzecz lokalnych społeczności - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Jesteśmy dumni, że możemy grać i wygrywać z logo PGE na naszych strojach – powiedział Konrad Ciejka, prezes zarządu Legionowskiego Towarzystwa Siatkówki „Legionovia”Dzięki temu z roku na rok możemy oferować młodzieży coraz lepsze warunki szkolenia. Kolejne absolwentki akademii trafiają do pierwszego zespołu i walczą o najwyższe laury sportowe. Dziękujemy za zaufanie.

Legionowskie Towarzystwo Siatkówki „Legionovia” to akademia siatkarska dziewcząt, która w rankingach Ministerstwa Sportu od lat uznawana jest za najlepszy młodzieżowy klub siatkarski. W latach 2014 - 2020 podopieczne Klubu wywalczyły dwanaście medali mistrzostw Polski, w tym dziesięć złotych. Ponadto, zawodniczki klubu jako pierwsze w Polsce zdobyły Mistrzostwo Polski Juniorek pięć razy z rzędu, a także jako pierwsze w jednym roku zostały mistrzyniami Polski w trzech różnych kategoriach wiekowych. Wychowanki i absolwentki LTS „Legionovia” zasilają szeregi reprezentacji Polski i najsilniejszych polskich klubów.

PGE od wielu lat wspiera rozwój kultury fizycznej dzieci i młodzieży poprzez sponsoring klubów sportowych takich jak: PGE Spójnia Stargard, PGE Turów Zgorzelec, Młode Żubry Białystok, Akademia GKS Bełchatów, PGE Skra Bełchatów, Akademia Widzewa Łódź, MKS Lublin, PGE FKS Stal Mielec czy Gwardia Opole, w których działają sekcje dziecięce i młodzieżowe, stanowiące zaplecze sportowe dla składów zawodowych.

 

fot. Ryszard Glapiak

gkpge_biuroPrasowe_site