W tym roku tradycję tę pod nową marką PGE Polskiej Grupy Energetycznej – Sponsora strategicznego Muzycznego Festiwalu w Łańcucie, kontynuują dwie spółki energetyczne z Podkarpacia: Rzeszowski Zakład Energetyczny S.A. i RZE Dystrybucja Spółka z o.o. Podobnie jak w latach minionych, Festiwal zgromadzi wykonawców z Polski i innych krajów europejskich. Idea tegorocznego festiwalu zbudowana została w oparciu o programy poszczególnych koncertów i ich wykonawców reprezentujących muzykę wybranych krajów Europy: Polski, Włoch, Irlandii, Rosji, Niemiec, Hiszpanii, Słowacji.

W tegorocznej 47 już edycji imprezy szczególnym„energetycznym mecenatem” objęte są: koncert inauguracyjny w dniu 10 maja oraz koncert finałowy, który odbędzie się 17 maja. Dodatkowo sponsorowane są 2 koncerty: 25 kwietnia oraz 9 maja w Filharmonii Rzeszowskiej. Koncerty odbywają się w Sali Balowej Łańcuckiego Zamku oraz w Sali Filharmonii im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Podczas tegorocznego Festiwalu koncerty odbędą się także w Bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku oraz w nowo otwartej Storczykarni na terenie Parku Zamkowego W Łańcucie. Uczestnictwo w wydarzeniu kulturalnym tej rangi, jakim jest łańcucki festiwal wynika ze świadomego zaangażowania w najcenniejsze inicjatywy kulturalne, naukowe i sportowych, które skutecznie promują wizerunek Polskiej Grupy Energetycznej – największej firmy w branży energetycznej wśród mieszkańców Podkarpacia.

Wielkie zainteresowanie imprezą ze strony ogólnopolskich mediów oraz melomanów z Polski i z zagranicy sprawia, że mecenat nad Muzycznym Festiwalem w Łańcucie jest więc swoistą inwestycją, która zarówno propaguje nową markę PGE jako Sponsora kultury o unikalnym charakterze, jak i pozytywnie wpływa na wizerunek Podkarpacia. Dołączone pliki "Rzeczpospolita" poleca"Niezapomniane wzruszenia

gkpge_biuroPrasowe_site