• Fundacja PGE przekazała milion złotych na walkę ze skutkami powodzi na Podkarpaciu

  30.06.2020

  Fundacja  PGE przekazała Caritas działającej na Podkarpaciu darowiznę w wysokości miliona złotych z przeznaczeniem na celową pomoc dla mieszkańców poszkodowanych w powodzi. Wsparcie dla potrzebujących koordynuje Wojewoda Podkarpacki.

 • Fundacja PGE partnerem Konkursu „Moja Wizja Zero”

  30.06.2020

  30 czerwca 2020 r. w siedzibie KRUS odbyła się inauguracja Konkursu „Moja Wizja Zero” realizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w partnerstwie z Fundacją PGE. Celem Konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą w gospodarstwach rolnych oraz popularyzacji Wizji Zero w rolnictwie.

  fundacja_pge_konkurs_moja_wizja_zero.jpg
 • PGE ratuje stuletni klon w Biebrzańskim Parku Narodowym

  18.06.2020

  PGE Polska Grupa Energetyczna wsparła Biebrzański Park Narodowy przekazując środki na ratowanie stuletniego klonu. Kolejna, 20. już edycja projektu „Lasy pełne energii” z uwagi na pandemię i reżim sanitarny przybrała inny, niż dotychczas charakter. Pracownicy PGE nie mogli posadzić drzew tak jak co roku, dlatego zdecydowali się uratować stuletnie drzewo przed wycinką.

  pokroj-klonu-ze-wstepnym-wskazaniem-wiazan-na-konarach-opracowanie-arborysta-kamil-witkos-gnach-.jpg
 • PGE wspiera muzykę jako mecenas filharmonii

  21.05.2020

  PGE Polska Grupa Energetyczna kontynuuje współpracę z filharmoniami w całej Polsce. Grupa utrzymała zaangażowanie finansowe w mecenat nad instytucjami kultury  i  współpracuje z nimi nad wypracowaniem jak najlepszych rozwiązań w trudnym okresie pandemii, m.in. wspólnie organizując muzyczne wydarzenia online.

 • Grupa PGE zmniejsza o połowę wydatki na sponsoring

  17.04.2020

  Grupa PGE po dokonaniu analizy projektów sponsorskich podjęła decyzję o zmniejszeniu o połowę wydatków na sponsoring, redukując je o blisko 27 milionów złotych w 2020 roku.

gkpge_biuroPrasowe_site