PGE 4Mibility elektryczny carsharing w Rzeszowie

W aplikacji 4Mobility będzie dostępnych 30 samochodów marki Nissan Leaf do wypożyczenia w strefie obejmującej centrum miasta i popularne miejsca Rzeszowa. Wraz z rozwojem usługi, rzeszowska flota i strefa 4Mobility będą się powiększać. Autami można poruszać się po buspasach, bez dodatkowych opłat parkować w centrum miasta oraz zwrócić samochód w dowolnym miejscu w strefie widocznej w aplikacji.

Grupa PGE inwestuje w rozwój elektromobilności. To jeden z kluczowych obszarów naszej strategii, który wpisuje się w nasze kompleksowe działania na rzecz rozwiązań przyjaznych środowisku. Dowodem na to jest uruchomienie we współpracy z 4Mobility usługi car-sharingu dla Rzeszowa z wykorzystaniem samochodów elektrycznych, które dzięki PGE będą zasilane w 100 proc. energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych – mówi Paweł Śliwa, wiceprezes zarządu ds. innowacji w PGE Polskiej Grupie Energetycznej.

PGE 4Mobility konferencja w Rzeszowie

Rozwój infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych to priorytetowy projekt spółki PGE Nowa Energia. Cieszę się, że możemy nie tylko rozwijać sieć stacji ładowania w Rzeszowie, ale także być partnerem dla 4Mobility, która umożliwia kierowcom korzystanie z naszej sieci – dodaje Kazimierz Więcek, prezes zarządu PGE Nowa Energia.

Miasto Rzeszów nieustannie pokazuje, że jest stolicą innowacji. Cieszymy się, że do nowoczesnych usług dla naszych mieszkańców dołącza możliwość wynajmowania samochodów elektrycznych jako uzupełnienie środków transportu dostępnych w mieście. Usługi były przygotowywane we współpracy z naszym nowym miejskim laboratorium Urban Lab, w którym realizujemy również inne innowacyjne rozwiązania w zakresie transportu – podkreśla Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa.

Rzeszów jest kolejnym miastem, po Warszawie, Poznaniu i Trójmieście, w którym dostępne są usługi 4Mobility. Rzeszów jest dla nas bardzo ważną lokalizacją ze względu na możliwość wprowadzenia projektu opartego w 100 proc. na samochodach elektrycznych. Było to możliwe dzięki infrastrukturze ładowania zapewnianej przez naszego udziałowca i partnera strategicznego, spółkę PGE Nowa Energia z Grupy PGE – mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

PGE 4Mobility elektryczny carsharing Rzeszów

Jako pionier rynku samochodów elektrycznych i producent najpopularniejszego modelu bezemisyjnego na świecie – Nissana LEAF – chętnie angażujemy się w działania, które pokazują,że pojazdy z napędem elektrycznym mogą być z powodzeniem wykorzystywane również w takich usługach jak car-sharing. Nissany LEAF, które dołączają do floty 4Mobility w Rzeszowie, są wyposażone w akumulatory o pojemności 40 kWh, pozwalające przejechać 270 kilometrów bez ładowania. Z kolei dynamiczne silniki elektryczne o mocy 150 KM doskonale wpisują się w miejski charakter przemieszczania się, nie wpływając przy tym na środowisko ani spalinami, ani hałasem – dodaje Kamil Wieczorkowski, szef działu sprzedaży do firm Nissan Sales CEE.

W ramach debiutu usług 4Mobility w Rzeszowie będzie obowiązywał cennik promocyjny, w którym za minutę jazdy Nissanem Leaf klienci zapłacą tylko 67 groszy i 80 gr za każdy przejechany kilometr. Dzięki temu koszt przejazdu nowym Nissanem Leaf np. z Dworca Głównego do Politechniki Rzeszowskiej wyniesie tylko około 11 zł.

Aby wypożyczać samochody Nissan Leaf w usłudze 4Mobility, wystarczy pobrać aplikację 4Mobility carsharing i założyć w niej swoje konto. Auta są widoczne w aplikacji mobilnej, dzięki której można wynająć samochód, otworzyć go i sprawnie rozliczyć płatność przy użyciu karty płatniczej.

Spółka 4Mobility jest trzecim graczem na polskim rynku carsharingu. Od kwietnia 2019 r. ponad 51 proc. udziałów w spółce 4Mobility posiada PGE Nowa Energia, spółka z Grupy Kapitałowej PGE.

gkpge_biuroPrasowe_site