Położone niedaleko Trójmiasta Jezioro Żarnowieckie było kiedyś własnością Zakonu Cystersów. Malownicze okolice akwenu są idealnym miejscem na wycieczki rowerowe.  Można tu także zobaczyć pozostałości po niedokończonej elektrowni jądrowej budowanej w latach 1982-1990. Turystyczną atrakcją jest również należąca do GK PGE elektrownia szczytowo-pompowa, będąca największym tego typu obiektem w Polsce. Warto zobaczyć też skansen – zagrodę rybacką w Nadolu,  gdzie znajduje się m.in. chata bogatego gospodarza tzw. „gbura”. Rodzina Talków miała także okazję przekonać się, że okolice Jeziora Żarnowieckiego, są doskonałym miejscem do gry w paintball.  

„Wakacje pod prąd” to cykl siedmiu odcinków, w których Leszek Talko, dziennikarz, pisarz i miłośnik podróży, wraz ze swoimi dziećmi odwiedza piękne, ale mało znane w Polsce miejsca, w tym takie, które powstały z inicjatywy PGE Polskiej Grupy Energetycznej w ramach działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju. W poprzednich odcinkach zaprezentowano kompleks Wawrzkowizna koło Bełchatowa oferujący m.in. 100 ha jezior i lasów, wystawę Giganty Mocy w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie, Górę Kamieńsk, Turów i Bogatynię, Solinę i Hel. Przed nami ostatni odcinek cyklu, który zostanie poświęcony Roztoczu i Szumom Roztoczańskim. Miejsce zostało wybrane przez internautów w drodze głosowania na stronie internetowej www.wakacjepodprad.pl.

Emisji każdego odcinka „Wakacji pod prąd” towarzyszy publikacja artykułów w piątkowych wydaniach „Gazety Wyborczej”, barwnie opisujących przygody Talków w nowym miejscu. Cykl” promowany jest także w radiu Złote Przeboje i na portalu Gazeta.pl.

 

gkpge_biuroPrasowe_site