Udział mogą wziąć wszyscy miłośnicy fotografii, którzy chcą wykazać się pomysłowością i niekonwencjonalnym podejściem do sztuki. Konkurs polega na sfotografowaniu się z jednym z pomników profesora Koniecznego. Technika wykonania zdjęć jest dowolna. Ważne, aby autor i pomnik były łatwe do identyfikacji.

Prace i zgłoszenia należy przesyłać do 15 września 2014 r. na adres: konkurs.obrotsa@gkpge.pl. Termin rozstrzygnięcia konkursu zostanie podany w ciągu tygodnia od daty jego zakończenia. Prezentacja nagrodzonych zdjęć oraz wręczenie nagród odbędą się podczas specjalnej wystawy w październiku 2014 roku. Zwycięzca otrzyma rzeźbę Stańczyka. Przewidziane są także nagrody dodatkowe. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać ze stron: www.pge-obrot.pl oraz www.zamosc.pl.

Prof. Marian Konieczny to artysta międzynarodowego formatu. Jego rzeźby znajdują się w wielu miastach Polski, a także w USA, Algierii i Japonii. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych prac profesora jest pomnik „Bohaterom Warszawy – Nike”.

gkpge_biuroPrasowe_site