„Wakacje pod prąd” to cykl siedmiu odcinków, wyemitowanych na antenie TVN, w których Leszek Talko, dziennikarz, pisarz i miłośnik podróży, wraz ze swoimi dziećmi odwiedzał piękne, ale mało znane w Polsce miejsca. Większość z nich jest silnie związana z działalnością PGE Polskiej Grupy Energetycznej. W poszczególnych odcinkach zaprezentowano: kompleks Wawrzkowizna koło Bełchatowa, oferujący m.in. 100 ha jezior i lasów, wystawę Giganty Mocy w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie, Górę Kamieńsk, Lasy okolic Turowa, Solinę, Hel oraz Żarnowiec. Na stronie www.wakacjepodprad.pl internauci wskazali miejsce, do którego bohaterowie cyklu udali się na zakończenie wakacji. Najwięcej głosów zdobył Roztoczański Park Narodowy.

Emisji każdego odcinka „Wakacji pod prąd” towarzyszyła publikacja artykułów w piątkowych wydaniach „Gazety Wyborczej”, barwnie opisujących przygody Talków w nowym miejscu. Cykl” promowany był także w radiu Złote Przeboje i na portalu Gazeta.pl.

„Wakacje pod prąd” stanowiły kontynuację kampanii „Robimy prąd, góry, jeziora i lasy”, która prezentuje proekologiczne działania Grupy Kapitałowej PGE. W ich ramach tylko w 2013 r. w okolicy Turowa zasadzono 56 tys. drzew, a w okolicach Bełchatowa poddano odnowie biologicznej obszar 450 hektarów (4,5 km2, co odpowiada powierzchni jednej dzielnicy dużego miasta). Prowadzenie działalności biznesowej opartej na etyce i wartościach jest jednym z fundamentów przyjętej w maju 2014 r. strategii GK PGE.

Poszczególne odcinki „Wakacji pod prąd” można obejrzeć na YouTube:

Jezioro Wawrzkowizna

Góra Kamieńsk

Lasy okolic Turowa

Solina

Hel

Żarnowiec

Roztoczański Park Narodowy 

 

gkpge_biuroPrasowe_site