• Bardzo dobre wyniki finansowe i operacyjne Grupy PGE po trzech kwartałach 2017 roku

  07.11.2017

  • Całkowity wolumen produkcji energii elektrycznej w Grupie wzrósł o 6 proc., w tym z węgla brunatnego o 10 proc.
  • PGE osiągnęła wysoki zysk netto w wysokości niemal 3 mld zł, notując wzrost o 146 proc. rok do roku
  • Grupa utrzymuje trend dobrych wyników operacyjnych i wypracowuje solidny zysk EBITDA w wysokości ponad 6,1 mld zł
  • Nakłady na inwestycje w trzech kwartałach tego roku wyniosły 4,2 mld zł. Nowe bloki w Opolu osiągnęły 86 proc. zaawansowania prac, a nowy blok w Turowie 40 proc.
  • Realizowane są intensywne inwestycje w rozwój sieci dystrybucyjnej i przyłączanie nowych klientów
 • PGE Ventures poszukuje startupów, które pomogą utylizować uboczne produkty spalania w aktywach Grupy PGE

  30.10.2017

  PGE Ventures we wrześniu wystartowało z programem scoutingowym, którego celem jest wyłowienie z rynku najbardziej perspektywicznych startupów. Fundusz szczególnie zachęca do aplikowania startupy technologiczne, które mogą pochwalić się ciekawymi pomysłami na zagospodarowanie popiołów i innych ubocznych produktów spalania (UPS), przede wszystkim gipsu syntetycznego.

 • PGE chce przyciągnąć do Polski najlepsze startupowe technologie z regionu CEE

  23.10.2017

  Grupa PGE dołącza do grona partnerów globalnego akceleratora Bridge to MassChallenge Warsaw. Lider polskiego rynku energetycznego chce w ramach programu nawiązać współpracę z najbardziej innowacyjnymi startupami z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Na tych najlepszych czeka wsparcie lokalnych i globalnych ekspertów, dostęp do infrastruktury, a po akceleracji realna perspektywa zdobycia szybkiej i bezpiecznej inwestycji.

  Napędzany dobrą energią
 • Grupa PGE otrzymała zgodę na przejęcie EDF Polska

  05.10.2017

  Osiem elektrociepłowni w największych polskich aglomeracjach, takich jak Trójmiasto, Wrocław czy Kraków, Elektrownia Rybnik na Śląsku i blisko 400 km sieci ciepłowniczej w czterech miastach do końca 2017 roku przejmie Grupa PGE. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał warunkową zgodę na zakup aktywów francuskiego EDF w Polsce. Umowa o wartości ok. 4,5 mld zł będzie jedną z największych transakcji na rynku fuzji i przejęć w Polsce i Europie w ostatnich latach.

  PGE Polska Grupa Energetyczna
 • Rekordowe inwestycje PGE Dystrybucja na terenie Oddziału Warszawa

  21.09.2017

  PGE Dystrybucja Oddział Warszawa kontynuuje realizację programu unowocześniania sieci energetycznej na Mazowszu. W tym roku najważniejsza z inwestycji to oddana dziś  do użytkowania nowa stacja 110/15 kV w Czosnowie. Koszt jej wybudowania wyniósł 18 mln z