Jesteś tutaj: Sponsoring sportu ∙ PGE Ekstraliga

PGE Ekstraliga

Dyscyplina: żużel

Nazwa ligi: PGE Ekstraliga

Z PGE od roku: 2015 

Tytuł PGE: Sponsor Tytularny


O Ekstralidze Żużlowej:

Ekstraliga Żużlowa to spółka zarządzająca rozgrywkami najwyższej klasy rozgrywkowej w polskim sporcie żużlowym od 2007 roku. Udziałowcem większościowym EŻ jest Polski Związek Motorowy. Udziałowcy mniejszościowi to osiem klubów wchodzących w skład spółki z ograniczoną odpowiedzialnością:

  • GKM Grudziądz Spółka Akcyjna
  • Speedway Stal Rzeszów Spółka Akcyjna
  • Stal Gorzów Wielkopolski Spółka Akcyjna
  • Unia Leszno Sportowa Spółka Akcyjna
  • Unia Tarnów Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna
  • Klub Sportowy Toruń Spółka Akcyjna
  • Wrocławskie Towarzystwo Sportowe Spółka Akcyjna
  • Zielonogórski Klub Żużlowy Sportowa Spółka Akcyjna

PGE Ekstraliga jest najwyższą klasą w hierarchii ligowych rozgrywek żużlowych 
w naszym kraju. Na czele Zarządu Spółki stoi Prezes Wojciech Stępniewski. Przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółki jest Andrzej Witkowski, który sprawuje jednocześnie funkcję Prezesa Polskiego Związku Motorowego.

Ekstraliga Żużlowa funkcjonuje w oparciu o regulaminy Polskiego Związku Motorowego. W zakresie spraw dyscyplinarnych rozstrzygnięcia podejmuje Komisja Orzekająca Ligi, której Przewodniczącym jest Zbigniew Owsiany.

Rozgrywki PGE Ekstraligi pokazywane są – na mocy umowy podpisanej do 2018 roku - na platformie nc+. Podstawowym kanałem emisyjnym dla meczów jest nSport+ HD.

PGE Ekstraliga – pod względem sportowym i organizacyjnym – uznawana jest za Najlepszą Żużlową Ligę Świata. Rokrocznie w rozgrywkach startują najlepsi zawodnicy polscy i zagraniczni. Średnio jeden mecz w sezonie 2014 oglądało ponad dziewięć tysięcy kibiców na stadionach. W telewizji cały sezon 2014 obejrzało ponad trzy miliony widzów. Regularnie, w trakcie rozgrywek, na trybunach stadionów PGE Ekstraligi notuje się frekwencję przekraczającą piętnaście tysięcy widzów.

 

Więcej informacji: 

www.speedwayekstraliga.pl
FB: fb.com/speedwayekstraliga
Twitter: @EkstraligaTV