• Sponsoring kultury

Aktualności

PGE ze statuetką Mecenasa Roku 2016

16.06.2016

PGE Polska Grupa Energetyczna po raz kolejny otrzymała tytuł Mecenasa Roku 2016. Wręczenie statuetek odbyło się podczas uroczystości zamykającej sezon artystyczny 2015/2016 w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Więcej

PGE mecenasem 55. edycji Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

19.05.2016

21 maja rusza 55. edycja jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Europie - Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Tegoroczna edycja będzie prawdziwą ucztą dla melomanów z całego świata. Największą gwiazdą będzie niewątpliwie Kate Liu, laureatka 3. nagrody ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego. Na scenie pojawią się także inni doskonali artyści, tacy jak Julian Rachlin, Michael Barenboim czy Agnieszka Duczmal. Mecenasem Festiwalu jest po raz kolejny PGE Polska Grupa Energetyczna.

Więcej

Noc Muzeów po raz trzeci z energią PGE

11.05.2016

Europejska Noc Muzeów jest organizowana po raz trzynasty. Po raz trzeci włącza się w nią należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Obrót – największy sprzedawca energii w Polsce. W ramach akcji zostanie zorganizowane siedem pokazów edukacyjnych w siedmiu muzeach na terenie Polski.

Więcej

Grupa PGE zaangażowana w uczczenie pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

01.03.2016

PGE Polska Grupa Energetyczna jest mecenasem projektu „Wilczy ślad. Piosenki niezłomnych” – na który składa się koncert i premiera płyty o tym samym tytule – organizowanego w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych”. Fundacja PGE – Energia z Serca wsparła również produkcję filmu „Wyklęty” inspirowanego historiami bohaterów podziemia antykomunistycznego.

Więcej