Jesteś tutaj: Biuro prasoweKomunikaty prasowe ∙ Wszystkie

Komunikaty prasowe

Ruszył nabór do drugiej edycji programu stażowego "Energia dla przyszłości"

26.04.2017

W drugiej edycji programu stażowego „Energia dla przyszłości”, organizowanego przez Ministerstwo Energii wspólnie z PGE Polską Grupą Energetyczną, PKN Orlen i PGNiG, udział weźmie trzydziestu studentów i absolwentów z dziesięciu uczelni wyższych z całej Polski.

Więcej

Grupa PGE i Politechnika Warszawska stawiają na szeroką współpracę ze startupami

26.04.2017

PGE Polska Grupa Energetyczna włącza się w pracę przy projekcie Kampus+, realizowanego przez Politechnikę Warszawską, którego ambicją jest stworzenie największego hubu innowacyjności związanego z obszarem Smart Living w Europie Środkowo-Wschodniej. W poszukiwaniu nowych źródeł przychodu PGE będzie testować w formule „living lab” innowacyjne rozwiązania w trzech kluczowych obszarach – smart home, smart city i vehicle-to-grid.

Więcej

Grupa PGE Partnerem Strategicznym Innowacyjnej Polski na Hannover Messe 2017

24.04.2017

Polska jest tegorocznym krajem partnerskim jednych z największych i najbardziej prestiżowych targów przemysłowych na świecie - Hannover Messe 2017.

Więcej

PGE Energy Pool zaoferuje firmom usługi Demand Side Response i pomoże obniżyć ryzyko wystąpienia black-outu

24.04.2017

PGE Polska Grupa Energetyczna oraz francuski Energy Pool stworzą spółkę, która wejdzie na nowo powstały rynek usług Demand Side Response (DSR). Oferta PGE Energy Pool umożliwi dużym i średnim przedsiębiorcom - odbiorcom energii elektrycznej - udział w bilansowaniu systemu elektroenergetycznego poprzez odpłatną rezygnację z części lub całości zamówionej energii.

Więcej

Coraz więcej Zielonych Biur w Grupie PGE

24.04.2017

Segregacja odpadów, monitorowanie zużycia papieru, korzystanie z energooszczędnego oświetlenia, promowanie ekologii wśród pracowników – to tylko kilka z praktyk, które wyróżniają Zielone Biura. W Grupie Kapitałowej PGE już cztery spółki mogą pochwalić się takim tytułem. Do PGE Polskiej Grupy Energetycznej, pełniącej funkcję centrum korporacyjnego w Grupie Kapitałowej PGE, PGE Energii Odnawialnej i PGE Dystrybucji dołączyła właśnie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Więcej