Jesteś tutaj: Biuro prasoweKomunikaty prasowe ∙ Korporacyjne

Komunikaty prasowe

PGE ponownie w gronie RESPECT Index

15.12.2016

PGE znalazła się wśród 25 spółek, które weszły w skład jubileuszowej, dziesiątej edycji RESPECT Index - indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie, notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej

Barbórka w Bełchatowie

05.12.2016

5 grudnia odbyły się oficjalne uroczystości związane z tegorocznym Dniem Górnika. W obchodach Barbórki w Bełchatowie, oprócz górników z kopalni należących do Grupy Kapitałowej PGE, wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej, władz samorządowych oraz władz Grupy Kapitałowej PGE.

Więcej

PGE uruchamia pilotażowy projekt „e-Mobility” w Łodzi

01.12.2016

PGE wchodzi na rynek elektromobilności w roli inwestora i operatora infrastruktury ładowania, a także sprzedawcy usługi ładowania. 1 grudnia został podpisany list intencyjny pomiędzy PGE i Wojewodą Łódzkim na budowę 6 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Uruchomienie stacji ładowania i systemu zarządzania zaplanowane zostało na III kwartał 2017 r.

Więcej

Grupa PGE publikuje wyniki operacyjne i finansowe za trzy kwartały 2016 roku

08.11.2016

• Grupa zwiększyła wolumen dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej w porównaniu do ubiegłego roku • Budowa nowych bloków w Opolu i Turowie realizowana jest zgodnie z harmonogramem • Zakończenie programu kompleksowej modernizacji bloków 7-12 w Bełchatowie zwiększyło produkcję z węgla brunatnego w III kwartale 2016 r. • PGE zakłada dalszą poprawę efektywności, większą elastyczność oraz poszukiwanie nowych obszarów biznesu

Więcej

Pierwsi stażyści programu „Energia dla przyszłości” rozpoczynają pracę

07.11.2016

7 listopada studenci i absolwenci uczelni technicznych rozpoczynają pracę w kluczowych spółkach sektora energetycznego, w ramach programu „Energia dla przyszłości” zorganizowanego pod auspicjami Ministerstwa Energii. Stażyści będą mieli okazję współpracować ze strategicznymi partnerami projektu – PGE Polską Grupą Energetyczną, PGNiG i PKN ORLEN. Celem programu jest budowanie zaplecza kadrowego dla polskiej energetyki.

Więcej